Bursaspor Futbol Okulları’ndan Bir İlk

Kulübümüz Türkiye genelinde başlattığı her ile bir okul projesi kapsamında kısa sürede 83 tane futbol okulu açmıştı.

Daha sonra merkezi yapılanma için kendi bünyesinde piramitin tabanını oluşturacak yetiştirici amatör takımlarla iş birliği yaparak Bursa genelinde yapılanma sürecini başlattı.

Açılan bu okulların antrenörleri ile ilimizde hizmet içi eğitim kapsamında 3 gün süren bir çalışma yaptı. Bu hizmet içi organizasyona TFF Eğitim Dairesi Koordinatörü Dr. Erden Or ve TFF Çocuk Koruma Programı Sorumlusu Gülhan Gündüz, pandemi, spor sakatlanmalar, ilk yardım ve sporcu beslenmesi konusunda Dr. Behçet Yanık, kurumsal işleyiş yönerge ve talimatlar konusunda Futbol Okulları İdari ve Sportif Direktörleri Özgür Gedik ve Aykut Turan öğrenci takibi ve yönetim programı ve yazılım tanıtımı hakkında bilişim uzmanı Sedat Efe, antrenman bilimi ve spor okulları antrenman müfredatı konusunda ETÜ Spor Bil. Fak. Antrenörlük Bölümü Öğretim Görevlisi Evrensel Heper eğitim vermiştir.
Eğitimin son günü oryantasyon yapılarak tesisler gezilmiştir.

Başkanımız Mesut Mestan da antrenörlerimizi ziyaret ederek Bursaspor armasının ve camiasının büyüklüğünden bahsederek çocuklarımızı ve armamızı emanet ettiğimiz siz değerli eğitimcilere birlikte yol yürüdüğümüz ve Bursaspor armasını tüm ülkeye yaydığımız için teşekkür etmiştir.

Eğitimin sonunda okullarımıza yetki belgesi verilerek pandemi sürecinden sonra sahalardaki çalışmalar öncesi hazırlıklarını tamamlamıştır.